Grys serpentynitowy

Grys serpentynitowy

Serpentynit antygorytowy, wydobywany jest w Polsce jedynie u podnóża najwyższego szczytu przedgórza Sudeckiego jakim jest Ślęża.

Serpentynit pomimo rzadkości występowania posiada wszechstronne zastosowania. Zielony kolor nadaje mu, unikatowy wygląd.

Frakcja: 8-16 mm

Cena: 200 zł/t

Grys janowicki

Grys janowicki

Grys dolomitowy wydobywany w malowniczych Rudawach Janowickich, którym zawdzięcza swoją nazwę. Obecność kwarcu i pirytu sprawia, że posiada błyszczącą teksturę.

W Polsce dolomity występują w Górach Świętokrzyskich, Tatrach oraz na Dolnym Śląsku w Rudawach Janowickich, Krowiarkach, Górach Izerskich i Sudetach Wschodnich.

Frakcja: 8-16 mm

Cena: 200 zł/t

Grys granitowy

Grys granitowy

W Polsce granity występują na powierzchni ziemi na Dolnym Śląsku i ziemi kłodzkiej oraz w Tatrach, natomiast w głębokim podłożu również w pasie od Zawiercia do Krakowa i w północno-wschodniej Polsce.

Granit przybiera różne barwy - najczęściej szare, jasnoszare, niekiedy prawie białe, białoróżowe, zielone, czerwone lub ciemnoszare.

Frakcja: 8-16 mm

Cena: 150 zł/t

Kora kamienna - gnejs pasiasty

Kora kamienna - gnejs pasiasty

Skaly gnejsowe w Polsce budują m.in. Sudety, Góry Izerskie, Sowie, wystepuja w masywie Śnieżnika oraz w Tatrach Zachodnich.

Idealnie sprawdza się w miejscu naturalnej kory.

Frakcja: 16-32 mm

Cena: 280 zł/t

Kora kamienna

Kora kamienna do gabionów

Gnejsowa kora kamienna jest to ozdobne kruszywo łamane, powstające na skutek kruszenia i dokładnego sortowania skał metamorficznych. Gnejs znakomicie nadaję się jako element wystroju ogrodu lub podjazdu.

Charakteryzuje się niepowtarzalnymi kształtami i kolorami, dzięki czemu nadaje ogrodowi uroku i klasy.

Frakcja: 63-150 mm


Cena: 160 zł/t

Serpentynit do gabionów

Serpentynit do gabionów

Jest to kruszywo serpentynitowe o wysokiej frakcji. Nadaje się doskonale do wypełnienia gabionów lub innego rodzaju aranżacji ogrodów.

Kamień posiada zieloną teksturę która nadaje mu eleganckiego wyglądu, pięknie komponującego się z otaczającą roślinnością.

Frakcja: 100-150 mm


Cena: 160 zł/t

Głazy granitowe

Głazy granitowe

Głazy granitowe pochodzące z dolnośląskich kopalni.

Doskonale nadają się do ozdobienia ogrodu czy podjazdu. Granity przybierają różne barwy - najczęściej szare, jasnoszare, niekiedy prawie białe, białoróżowe, zielone, czerwone lub ciemnoszare.


Waga głazów: od 20 kg do 2 t

Cena: 200 zł/t